Koło ekologiczne "Zielona żabka"

KOŁO EKOLOGICZNE "Zielona żabka"

Zajęcia odbywają się: w środy od 13.05 do 13.50

W ramach koła ekologicznego "Zielona żabka"będziemy rozbudzać w dzieciach szacunek do przyrody. Będziemy obserwować najbliższe nam zwierzęta i rośliny, badać je i poznawać. Między innymi będziemy budować hotel dla owadów, organizować zbiórkę żywności dla zwierząt w schronisku. Stworzymy swój niepowtarzalny zielnik. Będziemy wykonywać prace plastyczne tylko z ekologicznych materiałów.

Nauczyciele prowadzący koło:

p. Agnieszka Borowa

p. Małgorzata Lechowska

We wrześniu członkowie koła ekologicznego „Zielona Żabka” wraz z opiekunami przygotowali wspaniale prezentujący się hotel dla owadów. Do wytworzenia hoteliku użyto tylko ekologicznych produktów: kawałki pnia brzozy, szyszki, żołędzie a nawet pusta muszla ślimaka stworzyły razem przytulny domek dla naszych najmniejszych przyjaciół. Hotel i jej mieszkańców można podglądać. Zawieszony został na drzewie po prawej stronie od wejścia do szkoły, kierując się na duży plac zabaw.

W tym miesiącu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt dlatego mali ekolodzy z zainteresowaniem oglądali prezentacje o zwierzętach żyjących w naszych polskich lasach. Prezentacji towarzyszyła świetna zabawa.

Zapraszamy na zajęcia koła ekologicznego w środy.